Tiszakóródi Óvoda
Bemutatkozás

Tiszakóród község Szabolcs- Szatmár- Bereg megyében a magyar- ukrán országhatár közelében, közvetlen a Tisza folyó partján fekvő település. A legközelebbi város Fehérgyarmat. Óvodánk szakmai önállóságának megtartásával a Milotai Napközi Otthonos Óvoda Tagintézményeként működik.
Az intézmény két község gyermekeinek óvodai nevelését látja el, Tiszacsécséről és Tiszakóród településhez tartozó Újkóród tanyáról minden nap autóbusszal járnak át a gyerekek. Óvodánk a falu középpontjában, egy csendes mellékutcában helyezkedik el. Könnyen megközelíthető, biztonságos a gyerekek közlekedése szempontjából. Az épület földszintes, két csoportszobával rendelkezik, melyek tágasak, világosak és hangulatosak. Tornaszobánk jól felszerelt. Az intézmény udvara három oldalról zárt kertre néz, melyek mentesek az épített környezeti elemektől a gyümölcsfákkal, veteményeskertekkel, dísznövényekkel tarkított táj kellemes látványt nyújt az év minden szakában. Tágas udvarunk biztosítja az óvodás gyermekek mozgásigényének kielégítését. Az épülethez tartozik még egy tágas, fedett terasz, mely alkalmas rossz idő esetén is a levegőzésre és játékra.
A pedagógiai programunk középpontjában a játék áll. Ezen belül is a szabad játék túlsúlyának érvényesülését helyezzük előtérbe. Játékba ágyazva, változatos, sokszínű tevékenységeken keresztül biztosítjuk a gyermekek fejlesztését.
Az intézmény jelenleg két vegyes csoporttal működik, valamennyi dolgozónk gyermekközpontú szemléletű, legfőbb alapelvünk a gyermek tisztelete, szeretete, elfogadása, megbecsülése.
Napjaink felgyorsult életritmusa következtében a gyermekeknek még nagyobb szükségük van, olyan érzelmi biztonságot nyújtó nevelő környezetre, ahol szeretik, elfogadják, meghallgatják és értelmet fejlesztő tevékenységgel tartalmasabbá teszik mindennapjait. Nevelőközösségünk igyekszik gondoskodni a gyermekek élményekben gazdag, tartalmas mindennapjairól.

Farsang 2019